Start O bibliotece

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO

w Olsztynie

Godziny otwarcia:

Fachowej pomocy udzielą nauczyciele bibliotekarze:

mgr Anna Kuskowska-Smułka

mgr Grażyna Wiśniewska

O BIBLIOTECE

Biblioteka szkolna składa się z dwóch oddzielnych pomieszczeń: czytelni i wypożyczalni. W czytelni wyodrębnione jest miejsce dla Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej ? 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Obok centrum, znajduje się księgozbiór podręczny (encyklopedie, słowniki, atlasy, przewodniki, albumy). W czytelni uczniowie często oczekują na dodatkowe zajęcia, odrabiają prace domowe, przygotowują się do lekcji, korzystają z czasopism i książek popularno-naukowych. Niejednokrotnie bibliotekę odwiedzają nauczyciele, rodzice, studenci odbywający praktyki.
Drugim pomieszczeniem jest wypożyczalnia odwiedzana zarówno przez pracowników szkoły jak i uczniów.
Systematycznie wzbogacany jest księgozbiór biblioteki. Przez cały rok prowadzona jest statystyka czytelnictwa poszczególnych klas i uczniów.
Biblioteka szkolna to nie tylko wypożyczalnia i czytelnia, organizowane są konkursy czytelnicze i plastyczne, wystawy książek i prac uczniowskich. Tradycją w bibliotece szkolnej jest organizowanie wróżb andrzejkowych, Wigilii,  obchodów Międzynarodowego Miesiaca Bibliotek Szkolnych oraz Dni Patrona. Biblioteka uczestniczy również w festynach rodzinnych, kiermaszach świątecznych. Wszystkie te działania są przykładem odpowiedniego spędzenia wolnego czasu służą integracji, rozwijaniu zainteresowań i zdolności uczniów.