Start MOTYWACJA DO NAUKI

PostHeaderIcon motywacja do nauki

Szanowni Rodzice !

Wiemy, jak ważna jest dla Państwa nauka dziecka. Przedstawiamy zatem ?mini ściągawkę? o tym, jak motywować nastolatka do nauki.

1.  Dbaj o higienę pracy umysłowej dziecka. Pamiętaj, aby nauka była efektywna niezbędne są:

- sen ( min. 8 godz.)

- świeże powietrze

- aktywność fizyczna

- lekkostrawne jedzenie

- picie niegazowanej wody niezbędnej do prawidłowej pracy systemu nerwowego

Hałas, media, napięcie emocjonalne ? to czynniki zakłócające.

2.   Poznaj sposoby wspomagające efekt uczenia się:

- Konieczność wprowadzania 2, 4 minutowych przerw po 20 min. intensywnej koncentracji.

Ćwiczenia rozciągające, wietrzenie pokoju, picie wody.

- Stosowanie częstych powtórek rozciągniętych w czasie daje lepszy efekt niż jednorazowe, długie ?kucie?

3. Życzliwie kontroluj co zadane, na kiedy, jak długo dziecko będzie się uczyło.

Praca domowa to możliwość przełożenia wiadomości na umiejętności. W naszym mózgu umiejętności pozostają na długo, a przecież o to chodzi.

4. Okazuj zainteresowanie problemami dziecka. Jak minął ci dzień? Okaż, że dziecko jest ważne, mimo że czasem cię denerwuje. ?Cieszę się, że jesteś?.

5.  Jasno formułuj swoje oczekiwania.

6.  Pozwól dziecku na błąd i naucz je, jak ten błąd można naprawić.

7.  Skup się na pozytywach, doceń starania. Ocenianie, krytyka, obwinianie, atak, ośmieszanie, porównywanie ranią!

8.  Zawsze znajdź czas na wysłuchanie dziecka. ?Natura dała nam jeden język i dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy więcej, niż mówimy.?

9. Wzmacniaj przez pochwałę, zauważanie najmniejszych sukcesów.

10. Buduj poczucie wartości swego dziecka.

To wszystko wpłynie na zaangażowanie, wytrwałość, zmotywuje nastolatka.

Wszystkim naszym uczniom życzymy wielu pozytywnych ocen, a Państwu satysfakcji z osiągnięć dzieci.

Pedagodzy szkolni

Poprawiony ( środa, 26 listopada 2014 08:41 )