Start krajowe

PostHeaderIcon Projekty krajowe

Program SzkołaFON - rercykling starych telefonów komórkowych

Gimnazjum Nr 7 uczestniczy w programie SzkołaFON. Jest mnóstwo powodów, dla których warto przyłączyć się do programu! Udział w SzkołaFON gwarantuje zdobycie wspaniałych nagród! Recykling telefonów komórkowych pomaga uczniom zrozumieć, jak ważna jest troska o środowisko, a także jest praktyczną nauką przedsiębiorczości. Uczniowie mogą zbierać telefony od rodziny, przyjaciół i lokalnej społeczności. Im więcej zgromadzonych komórek, tym można otrzymać cenniejsze nagrody.

SzkołaFON jest programem dla Ciebie!

Program ,, Znajdź właściwe rozwiązanie".

W ramach współpracy a Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Olsztynie, Sekcją Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej podejmujemy trud realizacji zadań z zakresu tworzenia szkoły wolnej od dymu tytoniowego. Realizujemy program profilaktyki palenia tytoniu ,, Znajdź właściwe rozwiązanie". Naszym głównym celem jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów. Program adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej klas I-III.

Program ,,Trzymaj Formę"

W Gimnazjum nr 7 i Olsztynie od lat realizujemy Ogólnopolski Program Edukacyjny ,,Trzymaj Formę!". Prowadzimy edukację w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej. Tym samym promujemy zasady zbilansowanej diety i aktywnego stylu życia. Program przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych. W naszym gimnazjum realizowany jest w klasach drugich.

"Mój piękny Olsztyn - stolica Warmii"

Projekt ?Mój piękny Olsztyn- stolica Warmii? realizowany był we współpracy z Citi Bankiem i Fundacją Kronenberga. Realizujący otrzymali fundusze, dzięki którym zakupiono projektor i ekran do klasy nr 1. a także atrakcyjne nagrody dla uczniów.
Celem projektu było propagowanie postawy patriotyzmu lokalnego wśród społeczności uczniów i rodziców Gimnazjum nr 7 w Olsztynie. Młodzież miała okazję wykorzystać swoje umiejętności fotograficzne, jak również zdobyć wiedzę na temat historii swojego miasta, tradycji, języka, a nawet kuchni regionalnej.
Podsumowanie działań projektu odbyło się 28 października 2011 r. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 2 d i 2 e, wolontariuszki z Citi Banku, nauczyciel języka polskiego- Katarzyna Bachura jako prowadząca i koordynator, nauczyciel historii- pan Wojciech Orchowski, dyrektor departamentu oraz pani dyrektor Elżbieta Górka.
Młodzież uczestniczyła w pokazowej lekcji na temat historii Olsztyna przygotowanej przez pana Wojciecha Orchowskiego, później odbył się konkurs wiedzy o naszym mieście. Rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny pokazujący piękno regionu. Pan Łukasz Ruch wystąpił w roli gawędziarza, przybliżając uczestnikom gwarę warmińską. Na zakończenie wręczono uczniom nagrody oraz upominki. Odbyła się degustacja potraw warmińskich i produktów regionalnych.