PostHeaderIcon

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

W piątek 16 listopada 2018 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w zajęciach poświęconych pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził pan Paweł Sidor z Polskiego Czerwonego Krzyża.
Każdy z nas może być uczestnikiem lub świadkiem tragicznego zdarzenia. Czas biegnie wówczas dramatycznie szybko i zmusza nas do natychmiastowego działania.
Otrzymaliśmy informacje z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej udzielanej na miejscu zdarzenia przez osoby, które nie są profesjonalnymi ratownikami. Krok po kroku dowiedzieliśmy się, jak zachować się w konkretnej sytuacji, m.in. jak zabezpieczyć miejsce wypadku, nie narażając przy tym siebie, albo w jaki sposób ocenić stan poszkodowanego i właściwie udzielić pierwszej pomocy.