Start

PostHeaderIcon ŚWIATOWY DZIEŃ EMPATII

ŚWIATOWY DZIEŃ EMPATII W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO W OLSZTYNIE

2 października 2018r. zorganizowano w szkole Debatę Samorządu Uczniowskiego SP2. Tematem przewodnim spotkania była Znajomość i przestrzeganie norm społecznych w szkole przez uczniów  i nauczycieli. W dyskusji wzięli udział uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych obu obiektów naszej szkoły. Uczniów wspomagali merytorycznie organizatorzy debaty, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego panie Irmina Kłoss i Elżbieta Mika, pedagog szkolny pani Marzanna Buszmak, nauczyciele etyki pan Konrad Żeromski i pani Magdalena Krawczyk oraz nauczyciel języka angielskiego kierująca zespołem monitorującym stopień przestrzegania norm społecznych w Szkole Podstawowej nr 2 pani Agata Zadykowicz-Skwirosz.

 

Debatę rozpoczęły uczennice klasy piątej E, które zaprezentowały uczestnikom swoje działania na rzecz empatii w ramach akcji „Klub Kumpla” organizowanej przez stacji telewizyjnej Cartoon Network. Podczas spotkania dyskutowano nie tylko na temat empatii. Dyskutowano na temat poczucia bezpieczeństwa w szkole, a także o znajomości uczniowskich praw i obowiązków. Zdefiniowano, jakie negatywne zachowania występują w naszej społeczności najczęściej i jakie działania podejmuje szkoła, by je wyeliminować. Uczestnicy debaty zwrócili uwagę na różne przejawy łamania zasad: obmawianie, zaczepki słowne, lekceważenie poleceń nauczycieli, korzystanie z telefonów komórkowych. W oparciu o Statut Szkoły, Kodeks Ucznia oraz własne pomysły uczniowie starali się wypracować sposoby i metody mające na celu zwiększenie stopnia respektowania norm. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie podczas debaty, pomysły i aktywność. Głos uczniów zostanie uwzględniony w raporcie ewaluacyjnym dotyczącym wyżej wymienionego tematu.

 

Agata Zadykowicz-Skwirosz

 

Konkurs „O empatio!”

W związku z Międzynarodowym Dniem Empatii na lekcjach etyki uczniowie stworzyli gazetki informujące o tym, czym jest empatia. W ramach tego dnia zorganizowano konkurs "O empatio!", w którym uczniowie mieli za zadanie uzupełnić lub stworzyć własny komiks, w którym mieli odpowiedzieć na pytania, czym jest empatia, czy wyłącznie wczuciem się w inną osobę lub umiejętnością słuchania? Jakie są jej przejawy oraz dlaczego często widoczny jest jej brak w kontaktach międzyludzkich? Konkurs organizowany był w klasach 1-3 oraz 4-8. Autorzy zwycięskich prac to: Amelia Dębska z klasy 4 g, Blanka Borowiec z klasy 4b i Zofia Czepil z klasy 2b,  Autorzy wyróżnionych prac to: Anna Ruchlewicz z klasy 1a, Jakub Stefanowicz z klasy 2b oraz Szymon Maciejewski z klasy 2b. Prace uczniów zostały zaprezentowane na korytarzach naszej szkoły.

Magdalena Krawczyk


 

Poprawiony ( czwartek, 04 października 2018 12:25 )

GODŁO NARODOWE

FACEBOOK

Olszty-portal miejski

Licznik odwiedzin
397963