PostHeaderIcon BIBLIOTEKA

Książka to przyszłość!”
Plan działań - październik 2018r.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego
w Olsztynie

Wystawy książek:

I tydzień (01 – 05 X) – Serie wydawnicze książek dla dzieci i młodzieży;

II tydzień (08 – 12 X) – „Uwolnij wyobraźnię” -  książki z dziedziny fantasy;

III tydzień (15 – 19 X) – „Świat baśni i bajek”

IV tydzień (22 – 26 X) – „Świat poezji”

V tydzień (29 – 31 X) – „Nowości biblioteki szkolnej”

„Złóż życzenia bibliotece szkolnej”

W bibliotece szkolnej , przez cały miesiąc październik będzie wystawiona tablica, na której uczniowie, nauczyciele oraz przyjaciele biblioteki będą mogli złożyć życzenia z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Akcja „Kto czyta, zbiera nagrody”-

W ramach promocji bibliotek i czytelnictwa każdy, kto wypożyczy książkę w październiku otrzyma drobny upominek/słodycz. Promocja nie dotyczy wypożyczanych lektur.

„100 książek na 100-lecie odzyskanie niepodległości” -

Każdy, kto chciałby wspomóc bibliotekę szkolną może podarować jej chociaż jedną nową książkę. Uczniowie, którzy wezmą udział w akcji otrzymają pochwałę. Klasa, która jako pierwsza, w miesiącu październiku podaruje bibliotece 100 książek otrzyma słodki poczęstunek.

Happening czytelniczy „Czytamy wszędzie” -

W dniu 05.10.2018r. o obu obiektach SP2 odbędą się na   przerwach –obiekt nr 1-przerwa 10.05-10.15 oraz obiekt nr 2 przerwa 10.35-10.45  happeningi, w którym wezmą udział chętni uczniowie. Podczas tej przerwy w różnych zakamarkach szkoły jak również na zewnątrz zaangażowani uczniowie będą czytać swoje ulubione książki.

Happening „Czytanie nie szkodzi, owoce również. Poczęstuj się!” –

W dniu 01 października 2018 r. (poniedziałek) na  przerwach –obiekt nr 1-przerwa 11.00-11.15 oraz obiekt nr 2 przerwa 12.25-12.40  zapraszamy do częstowania się owocami, do których dołączone będą sentencje o książkach. Stoiska przygotowane będą na parterze przy wejściu do szkoły.

Pasowanie na czytelnika uczniów klas I

15 października 2018r. (poniedziałek) w bibliotece szkolnej- obiekt nr 1 odbędzie się pasowanie na czytelnika uczniów klas 1. Uroczystość uświetni wystąpienie teatralne uczniów z koła teatralnego z obiektu nr 2. Pasowanie odbędzie się wg harmonogramu:

1a – 6 lekcja (EDW – Jankiewicz Grażyna)

1b – 5 lekcja (Religia – Sowa Jadwiga)

1c  – 7 lekcja (EDW – Mrożek Anna)

1d – 7 lekcja (EDW – Chendoszko Jolanta)

Kiermasz ciast

W każdy wtorek tj.2, 9, 16, 23, 30 października 2018r. od godz.  9.00 w obiektach 1 i 2 odbędzie się kiermasz ciast. Każda klasa przyniesie do biblioteki szkolnej co najmniej jedno ciasto – pochwała dla ucznia. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na zakup książek do bibliotek szkolnych.

Szybkie konkursiki podczas przerw

W czwartki, tj. 11, 18, 25 października, na przerwach  od godz. 9.00 do 12.00 w czytelni szkolnej będą przeprowadzane szybkie konkursiki dla uczniów. Zadaniem uczestników będzie udzielenie poprawnej odpowiedzi na wylosowane pytania. Pytania będą dotyczyły świata baśni i bajek. Uczeń, który poprawnie odpowie na pytania zdobędzie drobny upominek.

Akcja „Jak szybko czytasz”

Każdy uczeń biorący udział w akcji będzie mógł zmierzyć swoje tempo czytania. Lektury będą dopasowane do wieku uczestników. Akcja mierzenia tempa czytania odbędzie się 22 października 2018r. (poniedziałek).

Zajęcia w klasach I i IV przeprowadzone metodą teatru Kamishibai

Uczniowie   klas 1 i 4 wezmą udział w przedstawieniu teatralnym przeprowadzonym metodą Kamishibai. Zajęcia odbędą się w bibliotece szkolnej w obiekcie nr 1 i 2 .

Harmonogram oraz data zajęć zostaną podane po uzgodnieniu z prowadzącą p. Mirą Lingą- Cielecką pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej filii nr 9 w Olsztynie

n-l bibliotekarz Anna Kuskowska-Smułka

Poprawiony ( niedziela, 30 września 2018 20:15 )