Start AKTUALNOŚCI

PostHeaderIcon aktualności

Książka nas łączy!”

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Plan działań - październik 2017r.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego
w Olsztynie

1. Wystawy książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa:

• I tydzień (02 – 06 X) – Serie wydawnicze książek dla dzieci i młodzieży;
  • II tydzień (09 – 13 X) – „Uwolnij wyobraźnię” -  książki z dziedziny fantasy;
  • III tydzień (18 – 20 X) – „Świat baśni i bajek”
  • IV tydzień (23 – 27 X) – „Świat poezji”.

2. „Złóż życzenia bibliotece szkolnej”

W bibliotece szkolnej , przez cały miesiąc październik będzie wystawiona tablica, na której uczniowie, nauczyciele oraz przyjaciele biblioteki będą mogli złożyć życzenia z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

3. Akcja „Kto czyta, zbiera nagrody”-

W ramach promocji bibliotek i czytelnictwa każdy kto wypożyczy książkę w październiku otrzyma drobny upominek. Promocja nie dotyczy wypożyczanych lektur.

4. Konkurs fotograficzny „Czytamy wszędzie”-

zadaniem uczniów biorących udział w konkursie jest zrobienie zdjęcia osobom czytającym w różnych, nawet najdziwniejszych miejscach i sytuacjach. Zdjęcie należy przesłać na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Konkurs trwa od 2. 10. 2017r. do 20. 10. 2017r.

5. Happening „Czytanie nie szkodzi, owoce również. Poczęstuj się!” –

W dniu 02 października 2017 r. (poniedziałek) na  przerwach –obiekt nr 1-przerwa 11.50-12.05 oraz obiekt nr 2 przerwa 12.25-12.45  zapraszamy do częstowania się owocami, do których dołączone będą sentencje o książkach. Stoiska przygotowane będą na parterze przy wejściu do szkoły.

Na następnej przerwie ( obiekt nr 1 przerwa12.50-13.05 oraz obiekt nr 2 przerwa 13.30-13.40 ),
w bibliotece szkolnej, wylosowane zostaną trzy numery sentencji, które wygrywają drobny upominek.

6. Pasowanie na czytelnika uczniów klas I

25 października 2017r. (środa)w bibliotece szkolnej- obiekt nr 1 odbędzie się pasowanie na czytelnika uczniów klas 1. Uroczystość uświetni wystąpienie teatralne uczniów z koła teatralnego, z obiektu nr 2. Pasowanie odbędzie się wg. harmonogramu:

1 a – 4 lekcja (EDW – Michałowska Grażyna)

1 b – 5 lekcja (EDW – Grochowska Małgorzata)

1 c  - 3 lekcja (j. angielski – Kurzacz Magdalena)

1d – 6 lub 7 lekcja (religia Kolenda Beata lub EDW Milewicz Joanna)

7. Akcja „Książka nowa, nieczytana w bibliotece pożądana” -

Każdy, kto chciałby wspomóc bibliotekę szkolną może podarować jej chociaż jedną nową książkę. Uczniowie, którzy wezmą udział w akcji otrzymają pochwałę.

Do udziału w akcji zapraszamy rodziców i nauczycieli.

8. Kiermasz ciast

W dniu 4 października 2017r. (środa) od godz.  9.00 w obiekcie nr  1 i w obiekcie nr 2 odbędzie się kiermasz ciast. Każda klasa przyniesie do biblioteki szkolnej co najmniej jedno ciasto – pochwalała dla ucznia. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na zakup nowości czytelniczych do biblioteki szkolnej  w obiekcie nr 1 oraz na stworzenie kącika czytelniczego w bibliotece szkolnej obiekt nr 2.

9. Szybkie konkursiki podczas przerw

W czwartki, tj. 12, 26 października, na przerwach  od godz. 9.00 do 12.05 w czytelni szkolnej będą przeprowadzane szybkie konkursiki dla uczniów. Zadaniem uczestników będzie udzielenie poprawnej odpowiedzi na wylosowane pytania. Pytania będą dotyczyły świata baśni i bajek. Uczeń, który poprawnie odpowie na pytania zdobędzie drobny upominek.

10. Akcja „Jak szybko czytasz”

Każdy uczeń biorący udział w akcji będzie mógł zmierzyć swoje tempo czytania. Lektury będą dopasowane do wieku uczestników. Akcja mierzenia tempa czytania odbędzie się 13 października 2017r. (piątek).

11. Zajęcia w klasach I przeprowadzone metodą teatru Kamishibai

W dniu 20 października2017r. (piątek) uczniowie   klas 1 wezmą udział
w przedstawieniu teatralnym przeprowadzonym metodą Kamishibai. Zajęcia odbędą się w bibliotece szkolnej w obiekcie nr 2 (w razie złej pogody zajęcia odbędą się
w bibliotece szkolnej w obiekcie nr 1) według harmonogramu:

1 a – 3 lekcja (EDW – Michałowska Grażyna)

1 b – 6 lekcja (EDW – Grochowska Małgorzata)

1 c  - 4 lekcja (EDW – Dzieniszewska Jolanta)

1d – 6 lekcja (EDW - Milewicz Joanna)

n-l bibliotekarz Anna Kuskowska-Smułka

Poprawiony ( poniedziałek, 02 października 2017 07:54 )